top of page
210619_Wild_and_Coco-143_websize.jpg

Přírodní svátky kola roku

Přírodní svátky jsou tu od toho, abychom se i v dnešní době uvědomily cykly přírody v nás. Může se na první pohled modernímu člověku zdát, že příroda nemá již takový vvliv na náš běžný život. Naše tělo i duše je s ní ale neustále spojené a tak na nás působí niterně v podvědomích úrovních, které se projevují v naší síle.

Je to také příležitost strávit čas se svými blízkými. JInak než je dnes tradičně pojímané. Můžeme pro tyto svátky uspořádat malé rodině/ přátelské oslavy, nebo se zapojit do oslav ve skupině lidí kteří mají stejný záměr pod vedení ceremonialistky.

Hromnice

Čas vítání nového roku. První světlo, které v průběhu roku sílý. Propojení se silou hromu, bohem Perunem, který přináší sílu pro rod a tvoření na všech rovinách.

Letní slunovrat / kupadla

Spojení se s elementem vody jako nositelky energie života. Rekapitulace vizí pro daný rok.

Jarní rovnodenost

Přechod do tvořivé jarní síly. Probouzení nových projektů. Zároveň čas na očistu těla, mysli i domácnosti.

Samhain / Dušičky

Vstup do temné poloviny roku. Loučení se sílou slunce a napojení se na dary stínu v nás. Čas pro spojení se s rodovou linií a předky.

Noc ohňů

Vstup do sluneční části roku. Zapalování ohňů jako symbolu slunce, které přichází s hojností síly, kreativy a plodnosti ve všech směrech.

Zimní slunovrat

Vítání zimy, času zpomalení a vnitřní intimity. Rekapitulace roku a darů, které přinesl. Čas pro transformaci a smrt toho co už dál neslouží.

bottom of page