top of page
210514_Kakao-36_websize_edited.jpg

Kakaová ceremonie

Kakaový nápoj v sobě obsahuje mnoho prospěšných látek pro náš organismus. Je to silný antioxidat, snižuje zánětlivost v těle a obsahuje theobromin o kterém se říká že je to jídlo bohů. Tento nápoj se pije již přes 2000 let. U civilizací jako jsou Mayové a Aztékové sloužil výhradně pro ceremoniální použití. Jeho velkým darem je otevírání srdce a přinášení harmonie, pohody, radosti a uvolnění. Dnes můžeme kakao pít na denní bázy, anebo si ho vychutnat ve spojení s rituálem, který nám umožní vnímat hlouběji jeho účinky.

220223_WC_8let (145 of 88) (1).jpg

Pro posvátnost všedního dne

Pro mě neexistuje nic co není posvátné, vše je zázračné a má stejnou hodnotu. Kakao se dá pít na denní bázi. Přináší pozvání k malému osobnímu rituálu, anebo k obohacení všedního dne.

211021_KaterinaAtrey_svatba_oslava-25_edited.jpg

Jako podpora při přechodových rituálech

Ceremoniální Kakao se skvěle hodí jako podpora pro velké rituály. Otevírá srdce, uvolňuje a relaxuje, tím pádem uvolňuje nervozitu která se může s velkým obřadem pojit. My jsme měli na naší svatbě kakao tak trochu místo alkoholu.

210619_Wild_and_Coco-173_websize_edited.jpg

Pro speciální rande

Dát si společně šálek horkého kakaa může pomoci páru se na sebe více napojit, zároveň i otevírá příležitost s větším pochopením spolu sdílet a otevírat těžká témata a díky svému afrodiziakálnímu účinku vede i k příjemným intimním prožitkům.

210514_Kakao-23_websize.jpg

Kakao jako učitel a průvodce ceremonii 

Duch kakaa může přinášet vhledy, inspiraci, léčení a spousty dalšího. Proto je skvělé mu dát absolutní pozornost a vědomě pozorovat co konkrétně přináší. Každý kakaový obřad je jiný podle toho kdo a jak ho pořádá.

Pieces of Chocolate

Není kakao, jako kakao

Ceremoniální kakao je kakao které je připraveno od svého prvopočátku způsobem, který v něm uchovává nejvyší kvality. Většinou se prodávává na speciálních webech a né v běžném obchodě. Nápoj je většinou velmi hustý a hořký. Jak přesně se od sebe kaka liší má krásně popsáno Mariely na svém webu : amritam.cz

Velmi doporučuji se na její web podívat a blíže si o kakau přečíst. Mariely je má přítelkyně a společně jsem i ceremonii pořádali. S jejím kakaem jsem pak provázela několik dalších ceremonii a můžu se za kvalitu jejího kakaa zaručit.

220223_WC_8let (136 of 88).jpg

Jak probíhá veřejná kakaová ceremonie s Kateřinou? 

Kakaová ceremonie

Meditace a pití se záměrem

Kakaová ceremonie

Tanec

Kakaová ceremonie

Sdílení

Proč pracuji s kakaem a jaký je můj kakaový příběh?

Vždycky jsem milovala kakao, ale netušila jsem jak moc osudová cesta mě s ním čeká.

Když jsem poprvé uchopila šálek s ceremoniálním kakaem promluvil ke mě duch tohoto nápoje velmi hlasitě a silně. Zamilovali jsem se do sebe a já jsem začala objevovat tuto rostlinu v její přirozené síle. Vydala jsem se do Asie, Afriky a jižní Ameriky a pozorovala jak se liší způsob pěstování a přípravy kakaa. Vždycky když jsem kakaovník viděla zpíval pro mě stejnou píseň, píseň kterou teď předávám při ceremoniích dál. Vedli jsme s kakaem dlouhé rozhovory při kterých jsem uviděla, jak moc znásilněná tato rostlina je. Proto jsem se rozhodla udělat vše co je v mých silách abych přinesla osvětu o tomto dění a ukázala lidem její prastaré použití, které nese kvality přesahující moderního člověka. Nejen že pořádám kakaové ceremonie, ale také pozývám lidi k vědomému pití kakaa a k obrácení se ke kvalitnímu nápoji tvořenému v souladu s přirozeností. S manželem prodáváme na webu wild&coco ceremoniální kakao Elimba které je tvořeno v absolutním souladu. Zároveň na svých rituálech používám různé druhy kakaa od různých lidí kteří se rozhodli jít podobnou cestou jako já. Ráda podporuji projekty které jsou spojené s obnovou síly kakaa.

Dostala jsem zasvěcení do práce s kakaem přímo od rostliny samotné. Učila jsem se pak od různých ceremonialistek, ale i přesto to co mi předalo samotné kakao bylo to nejcenější. 

Miluji pořádat skupinové ceremonie. Baví mě dynamika skupiny a to jakým zvláštním, zázračným způsobem jsou příběhy účastníků spojeny. Proto pořádám skupinové kakaové ceremonie při kterých používám různé techniky vedoucí člověka ke ztišení se a spojení se s jeho nitrem. 

Kateřina s kakaem
bottom of page