top of page

Co je to Sound Healing aneb zvukové lázně?
Bylo deštivé ráno a já se vydala na první víkend muziko terapeutické školy.

Do té doby jsem o zvuku věděla opravdu málo. Ráda jsem zpívala, poslouchala písničky a chodila na koncerty.

Neuvědomovala jsem si však ten obrovský přesah, který v sobě hudba nese.

Již po prvním hodině se ve mě objevilo silné volání z mého nitra, které jasně říkalo:

 "to je ono, tomu se věnuj dál."

Dlouho mi však trvalo si naplno přiznat tuto svou cestu. Styděla jsem se dovolit si být hudebním průvodcem a tak jsem vždy muziko hraní zapojovala do všech svých retreatů, terapií, meditací, průvodcování, koučinků, ženských kruhů, kakaových ceremonií..., ale nikdy jsem si naplno nedovolila do toho vstoupit.

Dnes po pár letech své praxe vidím, jak obrovský přínos Sound Healing přináší a jak moc mě baví a dává smysl. A proto si již naplno dovoluji o něm napsat a vynést ho jakou jasnou součást svého působení.

Co je to tedy Sound Healing a jak působí na člověka?

Zvukové lázně jsou nástrojem hluboké relaxace, léčení a sebe poznání.​Zvuk, neboli mechanické vlnění. Něco tak pradávného a zároveň absolutně přirozeného. V každé tradici, každé kultuře najdeme hudební nástroje, písně a melodie. Naše společnost je od pradávna hudbou doprovázena. Její moc si však možná málo kdy uvědomujeme.¨

​Hudba tak jako mnoho dalšího má dvě hlavní podoby.

 Jednu co nás léčí a vyživuje a druhou, co nás deharmonizuje a velmi silně podvědomě ovlivňuje.

První její polarita se často spojuje s tak zvanými alikvtoními tóny. Nástroji v přirozeném ladění. Tyto nástroje často vycházejí z prostých domorodých kultur a patří mezi ně např. buben, píšťala, flétna, gong, tibecké a křišťálové mísy....

Tyto nástroje svými tóny léčí a harmonizují naše tělo, mysl i ducha. Je to prosté, stačí se jen uvolnit a nechat se nástrojem vést. Sound Healing je tvořen nejen skrze hudební nástroje, ale také skrze hlas - zpěv.


Říká se, že lidský hlas má největší potenciál uzdravovat a proto je krásné hraní se zpěvem kombinovat.

Nástroje které používám při hraní já:
ŠAMANSKÝ BUBEN

CHŘESTIDLO

TIBETSKÉ MÍSY

​KŘÍŠŤÁLOVÉ MÍSY

​DĚŠTOVÝ SLOUP

​SUN DRUM

​ANDĚLSKÉ ZVONĚNÍ

​YUNKI

KALIMBA


Každý z těchto nástrojů nese svůj příběh, svojí moc, sílu a léčení v různých úrovních.

Téměř vždy používám jejich kombinaci i přesto že hraji pokaždé jinak, podle toho co situace žádá.V průběhu Sound Healingu můžete cítit fyzické i psychické uvolnění, můžou se objevit různé formy emocí, můžete vnímat různé vize, barvy, obrazy, scény. Na těle můžete cítit brnění, teplo, či chvění. Zároveň můžete i celý koncert prospat. Jelikož je to intenzivní léčebná metoda je dobré po ni hodně pít a odpočívat. Může se dostavit i fyzická očista v podobě nevolnosti.Dnes mám v sobě velkou úctu, respekt a pokoru vůči hudebním nástrojům. 

Byla jsme svědkem mnoha krásných a hlubokých procesů, které se díky muziko hraní otevřely.

Mám pocit, že s hudbou to může být podobné jako s kakaem.
Když pro ně otevřeme ve svém životě ceremoniální přístup, přichází laskavě a uzdravují.

Můžeme je také zapojit s úctou a bdělým vědomím do své každodennosti a stále pro nás pracují jako harmonizující elementy.

Pakliže je ale nevědomě a v určitých mutacích vpouštíme do svého živo

ta můžou mít velmi destruktivní přínos.

 Pakliže se rozhodneš otevřít se Sound Helingové ceremonii z celého srdce ti přeji, ať si tento krásný proces užiješ a prožiješ ho s laskavým tvému srdci blízkým průvodcem.

Pro mě jimi byly a dlouho ještě budou Dan a Jana Čadovi z Dajány. 

Moc ráda se i já stanu tvým Sound Helingovým průvodcem, ať již skrze nahrané meditace, které si můžeš zakoupit zde anebo můžeš přijití na pravidelné sound Healingové setkání do Healing Templu více o termínech akcích se dozvíš zde : https://www.wildraefamily.com/soundhealingmeditace13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page